Udostępnij
Skomentuj

Dora poznaje świat - zabawki i gadżety z bajki. Czy warto?

Bajka o Dorze to wyjątkowa propozycja wśród animacji dla Dzieci. Mała podróżniczka zachęca do aktywnego uczestnictwa w swoich przygodach oraz uczy podstaw angielskiego, dzięki czemu w świetny sposób łączy przyjemne z pożytecznym. Ponadto, w świetny sposób łamie stereotyp dziewczęcej bohaterki, dzięki czemu bez obaw można zapoznawać Dzieci z jej przygodami.

Dora poznaje świat

Dora nigdy nie rozstaje się z mapą i swoją przyjaciółka, małpką o imieniu Butek. Zawsze jest uśmiechnięta, gotowa do pomocy i przeżywania nowych przygód. W każdym odcinku dziewczynka poznaje inny zakątek świata oraz inne Dzieci, które czasem potrzebują jej pomocy. Dzięki wrodzonej życzliwości i sprytowi, Dora potrafi sobie radzić ze wszystkimi przeciwnościami losu. W lekki i przyjemny sposób przekazuje także nowinki o świecie, różnego rodzaju ciekawostki geograficzne, które nie przytłoczą Młodego Umysłu. Bajka „Dora poznaje świat” dedykowana jest małym Dzieciom, ale ma swoją kontynuację – bajki „Dora i Przyjaciele”, które opowiadają o losach nieco starszej Dory i grupy jej przyjaciół, w skład której wchodzą Dzieci różnych narodowości. Jej przekaz jest taki sam – nienachalna nauka angielskiego oraz wciąganie widza w aktywny udział w różnych przygodach (np. pomoc w poszukiwaniu poszczególnych rzeczy itp.) to jej charakterystyczne cechy. Dzięki nim, bajki Dora wyróżniają się spośród innych animacji. Warto także wspomnieć o walorach muzycznych produkcji – każdy odcinek jest pełen piosenek, które nie tylko wprowadzają dynamikę i uatrakcyjniają animację, ale także mogą zachęcić do zainteresowania muzyką i nauczenia się prostych tekstów.

 Dora poznaje świat po polsku

Amerykańska animacja od razu podbiła serca Dzieci na całym świecie. Została przetłumaczona na osiemnaście języków. W Polsce pierwszy raz bajka została wyemitowana w 2008 roku na kanale Nickelodeon, następnie prawa do emisji wykupiły także inne stacje. Przygody małej podróżniczki to idealne propozycja już dla najmłodszych Dzieci. Bajka nie posiada żadnych agresywnych akcentów, jest wolna od przemocy, a jej przekaz wydaje się być jasny i zrozumiały. Trzeba przyznać, że nie wszystkie bajki z Nickelodeon cieszą się takim zainteresowaniem, a przede wszystkim – choć emitowane na kanale dla Dzieci – niekoniecznie nadają się dla najmłodszych widzów. Dora, choć nie jest najnowszą produkcją, wciąż zdobywa nowych fanów, jej format nie zmienił się od lat i nawet wspomniana kontynuacja, dla nieco starszych Dzieci, pozostaje w tak samo bezpretensjonalnym, pozytywnym klimacie (także jest dostępna na kanale Nickelodeon bajki).

Zabawki Dora poznaje świat

Mały artysta mini - Dora poznaje świat

Skoro bajka cieszy się taka popularnością, nie ma się co dziwić, że doczekała się także pokaźnego zbioru przeróżnych akcesoriów, opartych na jej motywach. Każdy z nich z pewnością przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi bajki. Przy okazji, warto zwrócić uwagę, że bajka o Dorze, choć wydawałoby się, że jest dedykowana wyłącznie Dziewczynkom, może przypaść do gustu także Chłopcom. Rezolutna bohaterka posiada także kolegów, uwielbia grać w piłkę i – co ważne – jest typem aktywnej, otwartej Dziewczynki, która radzi sobie ze wszystkimi zadaniami. I choć gadżety z bajki w dużej mierze będą oparte na kolorach typowo Dziewczęcych, sama animacja jest dedykowana wszystkim Dzieciom.

Gra Dora poznaje świat

Każdy Maluch, który uwielbia śledzić przygody Dory, sam zapewne tez chciałby się wcielić w jej postać. Dzięki prostym, ale atrakcyjnym grom, może to zrobić i razem z przyjaciółmi przeżywać fascynujące chwile. Gry z przygodami Dory można zakupić w kilku wariantach. Można wspólnie z bohaterką zorganizować wystawy zdjęć dzikich zwierząt w różnych zakątach świata, pomóc w opiece nad jej pieskiem lub zagrać w memo, klasyczną grę pamięciową dla Dużych i Małych. Każda z gier może sporo nauczyć – prosta wiedza o świecie i nauka odpowiedzialności są przemycane w lekki i bardzo atrakcyjny sposób, idealny dla Dzieci.

Puzzle Dora poznaje świat

Wśród zabawek inspirowanych przygodami Dory nie mogło zabraknąć puzzli. Atrakcyjne, pełne soczystych kolorów układanki wspomogą rozwój małej motoryki, nauczą precyzji i cierpliwości, a przede wszystkich dostarczą wielu chwil miłej zabawy.

Lalka Dora i Przyjaciele

Price Dora i Przyjacile. Dora w piżamie

To prawdziwa gratka dla Małych Fanów – a szczególnie Fanek – przygód rezolutnej dziewczynki. Lalki można kupić w różnych wersjach, zarówno mniejsze, jak i większe, także z różnymi strojami. Można zebrać całą serię lalek – Dorę wraz z jej przyjaciółmi, a każda z zabawek będzie się charakteryzowała dbałością o szczegóły i wyglądem jak najbardziej zbliżonym do oryginału. Zabawa lalkami pozwoli na uwolnienie wyobraźni i wcielenie się w postać ulubionej bohaterki lub jej przyjaciół, co może zaowocować wieloma godzinami niezwykłej, kreatywnej zabawy – każdy będzie mógł sam wymyślać nowe przygody Dory.

Kolorowanki Dora i Przyjaciele

To świetna propozycja na drobny prezent dla wielbicieli bajki. Kolorowanka pozwala na kreatywne spędzenie czasu oraz zabawę stylem Dory – można próbować, jak wyglądałaby w innym kolorze włosów czy innych kolorach ubrań niż zwykle. Kolorowankę można wszędzie ze sobą zabrać, a sam proces kolorowania ma istotny wpływ na rozwój zdolności manualnych i wyobraźni.

Bajka „Dora poznaje świat” oraz „Dora i przyjaciele” to pełne humoru bajki o wyjątkowo pozytywnym przekazie, idealne dla Dzieci w różnym wieku. Gadżety i zabawki z pewnością przypadną do gustu każdemu wielbicielowi animacji – są po prostu ładne i pełne uroku, tak samo, jak główna bohaterka.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)