Udostępnij
Skomentuj

Gry planszowe o zombie – którą grę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Halloween zbliża się wielkimi krokami, najwyższa zatem pora, by należycie przygotować się do obchodów tego dnia. Jest to czas przepełniony rozmaitymi emocjami - radością z dobrej zabawy i nutką strachu związaną z bliskimi spotkaniami z przebierańcami w mrożących krew w żyłach kostiumach.

Jednym z najpopularniejszych przebrań jest z pewnością zombie i trudno się w sumie temu dziwić - w końcu filmy o zombie ściągają przed ekrany telewizorów setki tysięcy widzów, a horrory o zombie należą do tych najstraszniejszych, to prawdziwa klasyka gatunku. Dlatego też producenci poszli o krok dalej i wychodząc naprzeciw potrzebom wielu osób, stworzyli gry zombie. Szczególnie w okresie poprzedzającym halloween atak zombie jest nieunikniony - spoglądają one na nas ze sklepowych półek i ekranów TV. Cóż więc z tym faktem począć? Po prostu ulegnijmy im!

Fajne gry o zombie, czyli jakie?

Wybór gier o takiej tematyce jest na rynku bardzo duży. Warto jednak, aby był to wybór świadomy. Czym zatem powinniśmy się kierować, kupując grę o zombie? Podstawowe kryteria są dwa - preferencje dotyczące rodzaju gry oraz wiek użytkowników.

Jedni wolą gry planszowe, inni gry karciane i dobrze jest te preferencje uwzględnić, gdy dokonuje się wyboru. W końcu ma to być zabawa, coś, co sprawia przyjemność. Warto także mieć na uwadze, że większy wybór gier o zombie będzie na rynku właśnie w okresie poprzedzającym halloween. Przykładowo gry planszowe na jesień częściej dotyczyć będą takiej tematyki aniżeli te wypuszczane na rynek zimą.

Bardzo istotna kwestia to wiek graczy. Inne gry przeznaczone są dla dzieci, a inne dla starszych użytkowników. Pomijając już nawet kwestię stopnia skomplikowania i zrozumienia reguł, to zwyczajnie gry planszowe dla dorosłych mogą zawierać treści nieodpowiednie (na przykład zbyt straszne) dla młodego człowieka.

Ranking gier planszowych o zombie, najlepsze karcianki na halloween

Jak wspomniano powyżej, wybór gier o tematyce halloween jest bardzo duży. Jeśli zatem nie mamy pomysłu na konkretną grę, warto skorzystać z rozwiązań sprawdzonych i najczęściej wybieranych.

  • Martwa zima to kooperacyjna gra, w której motywem przewodnim jest tajemniczy wirus, którym zainfekowane zostaje coraz więcej osób. Armia zombie rośnie w siłę i chce unicestwić ludzkość.
  • Martwa zima Długa noc - w tej części gry gracze muszą zmierzyć się dodatkowo z efektami dziwnych eksperymentów, które wychodzą ze swojej kryjówki.
  • Zombicide to gra, w której zombie wyłaniają się z lasów, z mgły. Zombie są poddani nekromantom, którzy skazują wioski na zagładę.
  • Zombicide Wulfsburg to rozszerzenie popularnej gry od Portal Games, w której poznacie między innymi nowe sposoby polowania na zombie.
  • Risk: The Walking Dead - stanowi połączenie tego, co najlepsze w komiksie The Walking Dead oraz grze Ryzyko.
  • Zombiaki II Atak na Moskwę to popularna gra karciana dla dwóch osób, w której naprzeciwko siebie stają zombie i ludzie.
  • Kimble Zombie to gra planszowa na halloween przeznaczona już dla dzieci od piątego roku życia.

Bez względu na to, po którą z gier sięgniecie, wszystkie one powinny spełnić oczekiwania graczy i zapewnić dobrą zabawę. Żywy trup, umarlaki, zombie - jak zwał, tak zwał, ale prawdą jest, że zombie jako motyw przewodni gier sprawdza się rewelacyjnie, zarówno gdy chodzi o gry dla dorosłych, jak też dla młodszych użytkowników. Gry o zombie to również nie lada gratka w halloweenowy wieczór, kiedy wszystko wydaje się podwójnie straszne. Zresztą - przekonajcie się sami!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)