Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać pierwszą przytulankę dla Niemowlaka? Co kupić?

Wybór pierwszej przytualnki dla Dziecka jest bardzo ważny, nie tylko ze względu na to, że musi spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa, ale także dlatego, że prawdopodobnie zostanie pamiątką na całe życie, a przynajmniej dobrze, jeśli uda się ją zachować. Często Rodzice są pozbawieni przyjemności zakupu pierwszego pluszaka - robi to Rodzina czy Przyjaciele, którzy chcą sprawić przyjemność Maluszkowi i jego Rodzicom. To wspaniały gest, tym lepszy, jeśli nie jest to przypadkowa zabawka, a taka, do której i Rodzice poczują sympatię.

Przytulanka dla Dzieci

Przytulanka dla Noworodka w zasadzie nie jest potrzeba, ale nie ma co ukrywać, że stanowi pewien atrybut, niezbędnik, który idealnie wkomponowuje się w wózek czy łóżeczko, obok słodko śpiącego Maleństwa. Chcąc wybrać najlepszą przytulankę, należy zwracać uwagę na jakość, materiał i wielkość. Niech będzie mała, by nie zajmowała miejsca i nie przytłaczała Maluszka, miła w dotyku, pozbawiona jakichkolwiek elementów wystających i twardych oraz zrobiona z tworzyw, które nie pozostawiają włosów i są bezpieczne dla Dziecka. Z kolei przytualnki dla Niemowląt, poza spełnieniem powyższych wymogów, mogą również posiadać dodatkowe uatrakcyjnienia – może być w nie wsadzona pozytywka, może to też być przytulanka z gryzaczkiem, co jest ciekawym rozwiązaniem. Zazwyczaj bowiem gryzaki dla Niemowląt kojarzą się z drobnymi zabawkami stworzonymi z plastiku i sylikonu, podobnie zresztą jest jeśli chodzi o grzechotki dla Niemowląt. Czasem jednak młoda Mama wychodząc na spacer, musi pamiętać, by zabrać ze sobą grzechotkę, gryzaki dla Dzieci i przytulankę, choć nie zawsze ma na nie miejsce. Połączenie ich w jeden gadżet w postaci maskotki znacznie ułatwia sprawę i zmniejsza ryzyko zapomnienia o ulubionej, a często także niezbędnej zabawce.

Przytulanka dla Niemowlaka powinna być miła i miękka, a także po prostu ładna, na co z pewnością zwraca uwagę wielu Rodziców. Klasykiem są misie przytualnki, dostępne niemal w każdej formie, rozmiarze i kolorze, ale nie każdy wygląda zachęcająco. Bardzo modne w ostatnich latach stały się maskotki minky, wyjątkowo przyjemne w dotyku. Materiał minky to rodzaj poliestrowego polaru lub pluszowej dzianiny, który zdobiony jest wypustkami, dodającymi miękkości oraz wyglądającymi bardzo oryginalnie. Kropki mogą być duże lub małe, a obecnie tworzy się także wypustki w formie gwiazdek czy serduszek. Najczęściej wykorzystuje się go to tworzenia kocyków, poduszek, pościeli czy wkładów do wózka, ale obecnie króluje także wśród zabawek dla najmłodszych Dzieci. Maskotki przytulanki zrobione z polaru Minky także często mają formę małych kocyków, idealnych do przytulania.

Zabawki sensoryczne

Maskotki dla Dzieci nie muszą być stworzone tylko z myślą o przytulaniu. Poza gryzakami i pozytywkami do zawieszenia np. przy wózku czy łóżku, dostępne są także zabawki sensoryczne dla Niemowląt w postaci miłych w dotyku maskotek. Taka przytulanka dla Dzieci świetnie sprawdzi się w roli pierwszej zabawki – będzie całkowicie bezpieczna, miękka i miła w dotyku, a zarazem zaciekawi i zaangażuje Malucha, pozwalając Mu na wyostrzanie zmysłów dotyku i słuchu.

Maskotki Bonne Nuit

Stanowią ciekawe połączenie prostych przytulanek z funkcyjnymi zabawkami i doskonale sprawdzą się zarówno w roli pierwszej maskotki dla Noworodka, jak i przytulanki dla Niemowlaka. Posiadają wszystkie najważniejsze cechy – są całkowicie bezpieczne, przyjemne w dotyku, łączą w sobie wiele różnych zabawek, a do tego są po prostu ładnie i estetycznie wykonane.

Przytulanka z metkami

Każdy Rodzic wie, że Dzieci kochają metki. Lubią za nie trzymać zabawki, ciągnąć, zgniatać w rączkach, a czasem też wkładać do buzi. Niestety, nie każda zabawka posiada metkę, nie wszystkie metki są też wytrzymałe, dlatego obecnie tworzy się specjalne zabawki z dużą ilością różnych metek, żeby zaspokoić zapotrzebowania Malucha. Także w serii zabawek Bonne Nuit dostępny jest mini kocyk z metkami – uroczy, pluszowy króliczek. Z Motywem króliczka jest także gryzak dla Dzieci połączony także z delikatną grzechotką oraz multisensoryczna zabawka, którą można powiesić przy łóżku lub na pałąku wózka, a która posiada zarówno grzechotki, jak i gryzak oraz szeleszczące i ciekawe w dotyku elementy.

Maskotka małpka

Także jest dostępna w formie gryzaka, z delikatną grzechotką. Jest miła i miękka w dotyku, a co najważniejsze – łatwa do trzymania nawet w najmniejszych rączkach. Co ciekawe, maskotki Bonnie Nuit mają dość uniwersalne kolory. Nawet dodatek niebieskiego czy różu nie czynią z nich zabawek dedykowanych wyłącznie jednej płci. Zachwycą się nimi zarówno chłopcy, jak i Dziewczynki

Maskotka myszka

Dostępna w wersji w sukience, z delikatnym dzwoneczkiem w środku lub też jako pozytywka. Wygląda uroczo! Jest miła w dotyku, w niewielkich rozmiarach, więc może być towarzyszką wszystkich spacerów.

Przytulanki Bonnie Nuit to wielofunkcyjne zabawki, które zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół. Mają lekką kolorystykę, choć nie brakuje także wyraźnych akcentów oraz dość bogatą ofertę – jest miś, myszka, jeżyk, a nawet sowa, więc każdy Rodzic znajdzie coś odpowiedniego. Ich cena jest bardzo przystępna, a design i jakość wykonania w pełni zadowalające. Bez obaw można je brać pod uwagę przy wyborze pierwszej przytulanki dla Niemowlaka.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)