Udostępnij
Skomentuj

Kalendarze adwentowe dla Dziecka – które warto kupić?

Tak, to już ten czas – powolutku można zacząć myśleć o Świętach. Niektórzy zapewne robią to przez cały rok, ale prawdziwe przygotowania zaczynają się właśnie jesienią. Oczywiście, nie jest to jeszcze czas na kupowanie choinki, ale warto już teraz zastanowić się, jak dobrze przygotować się na Boże Narodzenie.

Adwent zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy okres w roku. Teoretycznie oznacza chwile zadumy, uroczyste przygotowywanie się do cudu narodzin Chrystusa, a w praktyce... sprzątanie, strojenie wnętrz świątecznymi dekoracjami, przygotowywanie potraw, które można spokojnie przechować do Wigilii i prezentowe oraz zakupy. Pomysły na prezenty pojawiają się same – na sklepowych witrynach, w reklamach telewizyjnych, a nawet same Dzieci przychodzą z gotowymi inspiracjami. By oddać pełnię magii nadchodzących Świąt, warto zachęcić Malucha do napisania listu do Mikołaja, Dzieciątka, Aniołka czy Gwiazdora, w którym umieści wszystkie prezenty, o których marzy. Jeśli chodzi o Mikołaja, miłym akcentem jest zostawienie szklanki mleka i ciastka oraz marchewki dla renifera na parapecie, które „Mikołaj zabierze”, kiedy przyjdzie po list. Taka wiara w nieszkodliwą, radosną magię to element budowania szczęśliwego dzieciństwa i warto ją jak najdłużej podtrzymywać.

Kalendarz adwentowy

Można powiedzieć, że od Niego zaczyna się odliczanie do Świąt. O ile jednak Dorośli odliczają dni, by jak najlepiej zagospodarować okres przedświąteczny i zdążyć ze wszystkimi swoimi planami, o tyle Dzieci odliczają dni do… otwarcia kolejnego „okienka”. Wszak kalendarze adwentowe służą temu, by każdego dnia móc otworzyć nowy dzień wraz z małą niespodzianką, w wyjątkowy sposób przygotowując się do Świąt. Kiedyś były to wyłącznie czekoladki, a obecnie tworzy się kalendarze, które stanowią świetne prezenty dla Dzieci np. na Mikołaja czy nieco wcześniej, by już od 1 grudnia móc odliczać dni i poczuć, jak Magia Świąt jest coraz bliżej. Jaki powinien być idealny kalendarz adwentowy dla Dzieci? Przede wszystkim – kolorowy i pełen niespodzianek. Kiedyś były nimi drobne czekoladki (takie kalendarze nadal są bardzo popularne), z kolei dziś mogą to być prawdziwe słodkie rarytasy o uwielbianych przez Dzieci smakach. Jeśli jednak chce się, by kalendarz był wyjątkowym prezentem, warto znaleźć takie, które kryją w sobie… minifigurki! W ciągu 24 dni można uzbierać całą kolekcję, która posłuży wspaniałej zabawie. Na które kalendarze warto zwrócić uwagę?

Kalendarze adwentowe Lego

To świetna propozycja dla Dzieci uwielbiających układanie klocków. Tematyka może być przeróżna – firma Lego stworzyła kilka wariantów kalendarzy, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Kalendarz adwentowy Lego Friends

Przyjaciółki z miasta Heartlake przygotowują się do Świąt. Można im pomóc – kalendarz kryje w sobie dekoracje świąteczne, idealne do zwieszenia na choince, oczywiście do samodzielnego zbudowania z klocków Lego. Ten miły dla oka, aż pachnący radosną, przedświąteczną atmosferą i zieloną choinką kalendarz przypadnie do gustu każdej Dziewczynce.

Kalendarz adwentowy Lego City

To propozycja bardziej ogólna, zarówno dla Dziewczynek, jak i dla Chłopców. Kryje w sobie mnóstwo atrakcji, a każde kolejne okienko to nowe zaskoczenie. Można znaleźć minifigurkę, ciekawy pojazd, bałwanka, a nawet Mikołaja! Z takim kalendarzem oczekiwanie na Święta nabierze zupełnie nowego charakteru i naprawdę będzie pełne niespodzianek.

Kalendarz adwentowy Lego Star Wars

Dla prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen. Okienka kryją minifigurki, pojazdy, statki kosmiczne i inne gadżety związane z serią. Po uzbieraniu całej kolekcji, kalendarz można przemienić w planszę i bawić się w nowe, fantastyczne przygody. Każdy Chłopak będzie zachwycony!

Kalendarz adwentowy Playmobil

Także firma Playmobil nie pozostaje w tyle, proponując bardzo ciekawe kalendarze. Podobnie jak Lego, można znaleźć zarówno takie, które są ściśle związane ze Świętami, jak i o innym charakterze.

Kalendarz adwentowy „Pracownia Świętego Mikołaja”

Kalendarz adwentowy Pracownia Świętego Mikołaja
Chyba nic nie kojarzy się Dzieciom bardziej ze Świętami, niż Mikołaj, elfy pomagające pakować prezenty, wielka choinka. Okienka kalendarza kryją elementy właśnie takiej pięknej, świątecznej scenki.
 
Dodatkowym uatrakcyjnieniem będzie zasilana baterią świecąca latarenka, która ułatwi pracę elfom i Mikołajowi. To idealny pomysł na mikołajkowy prezent!

Kalendarz adwentowy „Stadnina koni”

To propozycja dla Dzieci, szczególnie Dziewczynek, które choć wczuwają się w magię Świąt, marzą o nieco innych drobiazgach niż ściśle związanych ze Świętami. Kalendarz kryje w sobie figurki i elementy stadniny, dzięki którym można stworzyć wspaniałą scenkę rodzajową. Jak przystało na Playmobil, wszystkie detale są solidnie dopracowane i zadbane. Zabawki z kalendarza pozostaną pamiątką na długi czas.

Kalendarze Schleich

Kalendarz adwentowy Farma

Z takiego kalendarza ucieszą się zarówno Dzieci, jak i Dorośli – kolekcjonerzy pięknych, ręcznie malowanych figurek Schleich. W każdym okienku znajduje się inna figurka lub gadżet niezbędny do odtworzenia swoistego krajobrazu i zabawy. Kalendarze są stworzone tematycznie, więc można wybierać wśród stajni, dzikich zwierząt, farmy, dinozaurów i wielu innych. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Choć to nie prezenty są w nim najważniejsze, miło jest je robić i otrzymywać. Kalendarz adwentowy jest idealnym wstępem do magicznego okresu, czymś, co nieodłącznie kojarzy się ze świątecznymi przygotowaniami i co umila oczekiwanie. Można się zastanawiać nad słusznością codziennych upominków, szczególnie przed Świętami, w które także się je otrzymuje.

 

Czy jednak nie jest tak, że Święta powinny być także czasem nieco większego luzu, zatrzymania się, odpuszczenia – oczywiście w granicach rozsądku – sztywnych zasad…? Chyba można przymknąć oko, szczególnie wtedy, kiedy kalendarz adwentowy podaruje się właśnie na Mikołaja czy urodziny wypadające w okresie przedświątecznym.

Jeśli bardzo chce się uniknąć podarowania zwykłego kalendarza z czekoladkami, a zarazem idea drogiego gadżetu z zabawkami w środku także gryzie się z rozsądkiem, warto się zastanowić nad samodzielnym stworzeniem kalendarza adwentowego dla Dziecka. Można np. do ozdobnych torebek (albo nawet zwykłych, białych śniadaniowych, z namalowaną gwiazdką) włożyć jakieś zadanie, wydrukowane z Internetu np. pokolorowanie Mikołaja, udekorowanie bombki,  nauczenie się kolędy czy zrobienie ozdobnego łańcucha. Do tego wystarczy dołożyć cukierka i uśmiech Dziecka gwarantowany. Znalezienie 24 pomysłów nie jest trudne, a taka forma przygotowania do Świąt (można także „zlecić” pomoc w upieczeniu pierników, ubraniu choinki…) z pewnością w przyjemny sposób tchnie w Malucha ducha Świąt i pozwoli Mu radośnie się do nich przygotować. Możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, chociaż i ona, szczególnie przed Świętami, jest solidnie rozbudowana. Wystarczy dać się jej ponieść!

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)