Udostępnij
Skomentuj

Księżniczki Disneya – figurki, klocki i lalki. Co kupić?

Arielka, Kopciuszek, Bella, Jasmina - kto z nas nie zna i nie lubi księżniczek z filmów animowanych Walta Disneya? Jedne księżniczkami są już od urodzenia, inne stały się nimi później, najczęściej wskutek małżeństwa z księciem. Wszystkie piękne, szykowne i tak sympatyczne, że zdobyły serca dziewcząt na całym świecie.

Wiele dziewczynek ma swoją ulubioną postać i często zastanawia się - jak być księżniczką? Stroje księżniczek są jednymi z najpopularniejszych na przebieranych przyjęciach dzieci, a piosenki księżniczek Disneya zna chyba każda dziewczynka w wieku około przedszkolnym. Wystarczy wspomnieć choćby o motywie muzycznym z bajki Disneya pt. Kraina Lodu. Imiona księżniczek także są bardzo chętnie rezerwowane przez dziewczynki w trakcie rozmaitych zabaw. Rycerze i księżniczki opanowują kinderbale, nic więc dziwnego w tym, że gadżety i zabawki z nimi związane cieszą się tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi.

Książniczki Disneya w różnej odsłonie

Bajki o księżniczkach to motyw stary jak świat, który nie znudził się dzieciom do tej pory i nic nie zapowiada, aby ten stan rzeczy miał ulec zmianie. Ale Walt Disney księżniczki wykreował w sposób tak przemyślany i ciekawy, że postacie te na stałe weszły i rozgościły się we wszelakich rankingach popularności bajek dla dzieci.

To nie mogło przejść bez echa na rynku zabawek dziecięcych, który oferuje zabawki i gadżety przeróżnych rodzajów, a ich cechą wspólną jest nawiązanie do postaci z bajek Disneya.

  • Dla tych dzieci, które nie wyobrażają sobie dnia bez nadawania mu kolorów, świetną propozycję stanowić będą księżniczki Disneya kolorowanki, w końcu nic nie sprawia tak dużej frajdy jak kolorowanie ulubionych postaci z bajek. Warto wspomnieć, że rodzice także uwielbiają tę formę aktywności i często zachęcają do niej swoje dzieci, gdyż mają świadomość, że to świetne ćwiczenie dla małych rączek.
  • Lalki księżniczki Disneya to doskonały wybór dla dzieci, które uwielbiają tworzyć własne historie. Przy pomocy lalek mogą to robić do woli, pielęgnując przy tym swoje opiekuńcze odruchy - lalą też trzeba się zająć i o nią zadbać, a szycie dla niej ubranek wspólnie z rodzicem to już zabawa na całego!
  • Ale warto wspomnieć również o tym, że księżniczki Disneya to zabawa nie tylko dla dziewczynek. Chłopcom na pewno przypadną do gusty zestawy lego Disney, z których zbudują na przykład podwodne królestwo Małej Syrenki.

Klocki Lego Disney Princess

Po które księżniczki Disneya sięgnąć?

Wydaje się, że w przypadku bajek Disneya dzieci i ich rodzice natrafić mogą na kłopot bogactwa - w końcu ich wybór jest tak duży, że niejednokrotnie trudno podjąć decyzję dotyczącą tego, którą z tych postaci chcielibyśmy przygarnąć do domu. Zwłaszcza, jeśli chcemy na przykład wybrać prezent niespodziankę i nie możemy liczyć na pomoc osoby obdarowanej. W takiej sytuacji warto skorzystać z rozwiązań sprawdzonych i sięgnąć po te najpopularniejsze:

  • Mała Syrenka, Śpiąca Królewna oraz Królewna Śnieżka to z pewnością klasyka gatunku, która znajdzie uznanie u każdej dziewczynki, która kiedykolwiek oglądałam filmy Disneya, a takie tytuły przecież trudno przegapić! A może księżniczka i żaba w zestawie? Główne postaci do odegrania własnej wersji popularnej bajki, szczypta kreatywności i przedstawienie gotowe!
  • Nieco mniej znane, ale równie lubiane są postacie z filmów Piękna i Bestia oraz Księżniczka Roszpunka.
  • W ostatnich latach wśród ulubionych bajek dziecięcych tryumfy święci Kraina lodu, gdzie pierwszoplanowe role należą do dwóch uroczych dziewcząt - Anna i Elsa oraz ich lodowy pałac na dobre zadomowiły się w sercach młodych widzów. Bajkowy zamek to zresztą kolejna z zabawek mile widzianych w każdym pokoju dziecięcym
  • Ze stosunkowo nowych bajek dużą popularnością cieszą się także postacie z filmu animowanego Zaplątani.

Zabawki i gadżety związane z księżniczkami Disneya stanowią świetny pomysł na prezent na każdą okazję. Wysoka oglądalność disneyowskich bajek sprawia, że dzieci na całym świecie wcielają się w ulubione postaci, kolekcjonując drobiazgi z nimi związane.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)