Udostępnij
Skomentuj

Lego Harry Potter – klocki prosto z Hogwartu! Czy warto kupić?

Kto jest najsłynniejszym czarodziejem na świecie? Oczywiście, że Harry Potter! Czy to książki, które zapoczątkowały szał na przygody ucznia Hogwartu czy też filmy, które osławiły go jeszcze bardziej – wszystko cieszy się ogromną popularnością! Nie każdy musi go uwielbiać, ale z pewnością nie ma osoby, która o nim nie słyszała. Wizerunek Harrego Pottera można znaleźć niemal na wszystkim. I choć przepadają za nim nie tylko Dzieci, pojawiają się także zabawki, dzięki którym można przenieść się w magiczny, nadzwyczajny świat!

Harry Potter – kolejność

Dla prawdziwych fanów wymienienie wszystkich części jest proste, z kolei dla tych, którzy nieszczególnie interesują się przygodami czarodzieja, nie jest to takie oczywiste. Dlatego warto mieć małą ściągę. Przygody Harrego Pottera rozpisane są w kolejnych tomach:

 • Harry Potter i Kamień Filozoficzny
 • Harry Potter i Komnata Tajemnic
 • Harry Potter i Więzień Azkabanu
 • Harry Potter i Czara Ognia
 • Harry Potter i Zakon Feniksa
 • Harry Potter i Książę Półkrwi
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci
 • Harry Potter i Przeklęte Dziecko

O czym opowiada każda z części, można sprawdzić w Internecie – zarówno książki, jak i filmy, zostały już omówione setki razy, a i większość wielbicieli potrafi opowiadać o nich bez końca. Nie ma się co dziwić – historia stworzona przez JK Rowling podbiła świat, a wszystkie części Harrego Pottera cieszą się ogromną, niegasnącą popularnością. Dla bliższego zapoznania się z fabułą wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Harry Potter wszystkie części” lub „Harry Potter postacie” – wszystko jest szeroko rozpisane. Choć chyba każdy wie, kim jest Harry Potter i Hedwiga, Hermiona Granger, Ron Weasley i Albus Dumbledore – postaci te są już tak głęboko zakorzenione w popkulturze niczym członkowie Rolling Stones!

Lego Harry Potter

Nie samymi książkami i filmami prawdziwy fan żyje. To oczywiste, że chce się też otaczać gadżetami i różnymi produktami opartymi na motywach swoich ulubionych powieści lub ich adaptacji. Naprzeciw wychodzą klocki Lego, dedykowane nie tylko najmłodszym Dzieciom – każdy może mieć z nich pożytek, a na pewno przyjemność! Zestawy Lego z Harrym Potterem cechują się niezwykłą dokładnością i przywiązaniem do szczegółów – zawierają bardzo dużo różnorodnych elementów, by jak najlepiej odwzorować daną budowlę czy też stworzyć niezwykły klimat w „scenkach” sytuacyjnych. Oczywiście, nie brakuje także figurek głównych bohaterów, które także stworzone są z niezwykłą precyzją, odpowiednią mimiką twarzy, ze wszystkimi charakterystycznymi elementami. Wysoka jakość jest niemal wpisana w klocki firmy Lego i także tutaj nie podlega żadnym wątpliwościom. A jakie zestawy zasługują na szczególną uwagę?

 • Zamek Hogwart

Zrobi prawdziwą furorę! Zestaw składa się z ponad 6000 klocków, więc jest co składać! Misternie zaplanowana, niezwykle szczegółowa budowla pozwoli na wiele, wiele godzin niezwykle twórczej i wciągającej zabawy. Dodatkowo, w zestawie jest mnóstwo akcesoriów oraz 27 minifigurek, a także chata Hadriga i wierzba bijąca. Model dedykowany jest młodzieży od 16 roku życia, ze względu na stopień skomplikowania i ogromną liczbę także małych elementów. Przede wszystkim – jest to zestaw dla prawdziwych pasjonatów zarówno Harrego Pottera, jak i konstruowania z klocków.

 • Wielka Sala w Hogwarcie

Ten zestaw zaskoczy ilością drobiazgów i szczegółów, które pozwolą na fantastyczną, prawdziwie magiczną zabawę! Mnóstwo figurek oraz możliwych scenariuszy sprawi, że każdy miłośnik Harrego Pottera zostanie dosłownie wciągnięty w świat czarów! Pojedynki, lekcje czarów, walka z Valdermotem – tutaj dzieje się dosłownie wszystko, a ilość zróżnicowanych elementów wprawi w prawdziwy zachwyt!

 • Wierzba bijąca z Hogwartu

Nie dość, że samochód jest magiczny, to jeszcze zaplątał się w równie czarodziejską wierzbę! Ron i Harry muszą się pośpieszyć, by dotrzeć do zamku i przede wszystkim – by nikt ich nie zauważył! W zestawie znajduje się wiele ciekawych, w tym też ruchomych elementów oraz oczywiście figurki, pozwalające na wspaniałą, dynamiczną zabawę.

 • Mecz quidditcha

Można się wcielić w dowolnego gracza i przeżyć fascynującą sportową przygodę w grze o złoty znicz! Ten dynamiczny zestaw pozwoli na wspaniałą zabawę pełną niespodzianek, oczywiście z elementami magii i niezwykłości.

 • Legowisko Aragoga

Zestaw dla ludzi o mocnych nerwach! Ron I Harry muszą się zmierzyć z gigantycznym pająkiem i niezliczoną ilością jego potomstwa. Zestaw jest… fantastycznie straszny, bogaty w szczegóły i bardzo dokładny. Z pewnością wywoła efekt wow u tych, którzy nie boją się stanąć oko w… oczy z wielkim, okropnym Aragogiem!

 • Ekspres do Hogwartu

Może to od niego warto zacząć przygodę z serią Lego Harry Potter? Wszak nie da się inaczej dostać do Hogwartu, jak fantastycznym ekspresem. Do zbudowania jest peron i pociąg z wieloma szczegółami, a zabawę umożliwi sześć figurek z bohaterami serii.

Lego BrickHeadz

W tej ciekawej serii klocków do zbudowania są między innymi Harry Potter i Hedwiga, Ron, Hermiona oraz profesor Dumbledore, a wszyscy będą w charakterystycznych dla BrickHeadz formach, z nieco większymi głowami, ale także niezwykle szczegółowo oddanymi cechami charakterystycznymi, które czynią z nich figurki idealne do kolekcjonowania.

Szał na Harrego Pottera ogarnia wszystkich, niezależnie od wieku. Może więc seria klocków będzie ciekawym pomysłem na rodzinny, wspólny prezent? Każdy z domowników będzie mógł wciągnąć się w fantastyczny klimat, a wspólnie spędzone chwile będą niezapomniane i – dosłownie – magiczne!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)