Udostępnij
Skomentuj

Oball – zabawki, piłki i autka dla Najmłodszych. Czy warto?

Produkty Oball stworzone zostały z myślą o najmłodszych Dzieciach. To kolekcja oryginalnych piłek, różnego rodzaju zabawek dla Niemowląt, samochodzików i innych, które mają na celu nie tylko dawanie Maluchowi przyjemności z zabawy, ale także zadbanie o jego prawidłowy rozwój.

Zabawki dla Niemowląt

Pierwsze, o czym się myśli, to grzechotki i gryzaki. I faktycznie, wśród zabawek dla Niemowląt dominują właśnie one, a wybór jest dość spory. Grzechotki mogą być zrobione z różnych materiałów, zarówno z plastiku, jak i pluszowe, są też bardzo zróżnicowane pod względem kształtów. Należy zwracać uwagę na jakość wykonania i kupować wyłącznie produkty z certyfikatem, a przed pierwszym podaniem Dziecku porządnie je umyć – prawdopodobnie dość często będą trafiały do buzi. Grzechotki mogą wydawać różne dźwięki, a najlepiej, jeśli dodatkowo łączą w sobie odgłosy, zróżnicowanie pod względem faktur i ruchome elementy – wtedy będą w pełni stymulującą zabawką. Jeśli chodzi o gryzarki – zazwyczaj są wykonane z gumy, mają płaski lub okrągły kształt, mogą też mieć ciekawą formę, jak np. zabawkowych kluczyków itp. Bywają także gryzaki wypełnione płynem, czasem to zamrażania, by działać kojąco na bolące podczas ząbkowania dziąsełka Malucha. Gryzaki mogą być samodzielnymi zabawkami, ale bywa, że inne przedmioty mają elementy przeznaczone specjalnie do gryzienia, np. gumowe „metki”. Często także inne zabawki, jak np. wspomniane grzechotki, będą służyły za gryzak, dlatego tak ważne jest, by skupić uwagę na jakości wykonania i tworzywa zabawek.

Czym jeszcze mogą się bawić Niemowlęta? W zasadzie wszystkim, co mają pod ręką. Fascynujące będzie wszystko, co szeleści, połyskuje, reaguje na dotyk (np. naciśnięcie guzika włącza światełko lub uruchamia dźwięk), jest atrakcyjne w dotyku, czyli łączy różne struktury. Nieśmiertelne są także piłki, oczywiście lekkie i małe, by Maluch mógł je bez problemu wziąć w rączki. Z piłkami jednak bywa różnie – o ile materiałowe można zgnieść i wygodnie chwycić, o tyle wszystkie inne czasem są dla Malucha nie lada wyzwaniem. Dlatego na rynku nie brakuje zabawek, które są odpowiedzią na wszelkie problemy Małych rączek!

Oball zabawki

Charakteryzują się wyjątkowo oryginalną konstrukcją, która jest bardzo wygodna dla Dzieci. Dzięki ażurowym powierzchniom z dużymi otworami, zabawki Oball są łatwe do złapania i zachęcają nie tylko swoją formą, ale także żywymi kolorami oraz – mówiąc ogólnie – atrakcyjnym stylem, który przyciąga uwagę i motywują do zabawy. Zabawki Oball stworzone zostały z myślą nie tylko o łatwiejszym chwytaniu, ale przede wszystkim o rozwoju małej motoryki – można je chwytać na różne sposoby, wkładać i zaginać w nich paluszki, a ich gładkie i miłe struktury są odporne na odkształcenia. Zabawki łączą więc w sobie to, co powinny, by być jak najbardziej odpowiednimi dla Dzieci.

Piłka Oball

Na początku warto zaznaczyć, że to nie jeden produkt, ale… całe mnóstwo! Wśród piłek można znaleźć zarówno zwykłe, jak i z dodatkami, takimi jak różnego rodzaju grzechotki czy klepsydra. Każda z kulek Oball ma charakterystyczną budowę – jest ażurowa, pełna dziurek, dzięki którym Maluch bez problemu może chwycić zabawkę, obracać ją w rączkach czy kulać po podłodze. Pracują przy tym wszystkie zmysły – dotyku, poprzez możliwość różnorodnego chwytu, słuchu, jeśli zabawka posiada klepsydrę, wzroku – piłki wyglądają oryginalnie, do tego zawsze są w żywych, atrakcyjnych kolorach i smaku – można je swobodnie gryźć, gdyż są wykonane z przyjaznych Dziecku materiałów. Niektóre z piłek można zgniatać, co będzie dobrym ćwiczeniem siłowym, a zarazem nie pozostawi śladów na zabawce – są odporne na odkształcenia i zawsze wracają do swojej formy. Zabawka jest lekka i zupełnie bezpieczna, przez co polecana jest dla Dzieci już od pierwszych dni życia.

Oball grzechotka

Podobnie jak w przypadku piłek – to cała grupa produktów. Grzechotki Oball są bardzo zróżnicowane pod względem kształtów i stylów. Mogą mieć formę piłek lub nieco bardziej tradycyjną. Na wyjątkową uwagę zasługują grzechotki Oball z przyssawką, które doskonale sprawdzą się podczas podróży – grzechotkę można przyczepić do płaskiej, odtłuszczonej powierzchni, a Maluch już sam zrobi użytek z atrakcyjnej piłki, w środku której znajdują się kolorowe kuleczki, zamknięte w mniejszych „pojemniczkach”. Taka zabawka zapewni aktywność zarówno ruchową, wzrokową i słuchową.

Seria Oball Go Grippers

To zestaw zabawek, można powiedzieć, motoryzacyjnych. Wśród nich znajdą się różne pojazdy, jak np. straż pożarna, ambulans, autko miejskie czy laweta, a także zjeżdżalnia dla samochodów. Każdy z produktów będzie się charakteryzował typowym dla zabawek Oball dodatkiem ażurowych powierzchni, z dużymi dziurami, które ułatwią chwytanie i wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Zabawki są bardzo trwałe, przyjemne w dotyku i bezpieczne już dla najmłodszych Dzieci. Wyjątkowo ciekawie wygląda laweta, z otwieranych bokiem, w środku której można umieścić autka do niej dołączone lub też inne z Oballowej kolekcji Go Grippers. Po naciśnięciu guziczka lawet wypycha samochodziki. Całość prezentuje się niezwykle przyjemnie i przede wszystkim oryginalnie, dzięki dziurkowanej powierzchni boków lawety.

Nowoczesny, niebanalny design i nastawienie na zdrowy, prawidłowy rozwój Dziecka powinien przyświecać wszystkim zabawkom. Oball to produkty, które zachwycą nie tylko Malucha, ale i Rodzica. Można zebrać całą kolekcję ciekawych zabawek, które z pewnością nie znudzą się zbyt szybko.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)