Udostępnij
Skomentuj

Playmobil City Action – klocki policja i straż pożarna. Czy warto?

Klocki Playmobil City Action to propozycja dla aktywnych Chłopców, wciąż poszukujących nowych wrażeń, zafascynowanych pracą służbami porządkowymi i aktywnym życiem. Każdy zestaw to bogactwo szczegółów, ciekawe akcesoria i figurki, stworzone z precyzją i dbałością zarówno o detale, jak i o estetykę.

Zabawki Playmobil cieszą się sporym zainteresowaniem, przede wszystkim dlatego, że wciąż można poszerzać ich kolekcje o kolejne ciekawe akcesoria uzupełniające. To idealny pomysł na prezent dla prawdziwego miłośnika klocków, któremu wiecznie mało! Każdy zestaw od Playmobil prezentuje się ciekawie. Wiele z nich jest opartych na motywach znanych bajek, jak np. klocki z serii „Jak wytresować Smoka” czy też są odpowiedzią na wyraźne zapotrzebowania Dzieci – seria Dinos czy History pozwalają na mnóstwo ciekawych zabaw, zgodnych z zainteresowaniami. Nie ma się więc co dziwić, że klocki Playmobil są obecnie najchętniej wybierane zarówno przez same Dzieci, jak i Rodziców poszukujących „prezentu idealnego”.

Także seria City Action jest warta zainteresowania. Przede wszystkim – stanowi kolejną „cegiełkę” do gadżetów idealnie trafiających w zainteresowania młodych Chłopców. Policja czy straż pożarna często są obiektami fascynacji – Rodzice chętnie kupują stroje czy książki tematyczne, gadżety takie jak zestaw policyjny z imitacją kajdanek czy czapką strażacką, puszczają bajki (np. Strażak Sam). Dzięki klockom, mogą uzupełniać kolekcją ulubionych akcesoriów, dostarczając przy tym mnóstwo zabawy i wspierając rozwój wyobraźni swojej Pociechy. Klocki bowiem stwarzają mnóstwo możliwości – jedną z nich jest szansa wcielenia się w rolę, mając do dyspozycji nie tylko najważniejsze atrybuty danej postaci, ale często także jej samochód czy miejsce pracy. Na które zestawy warto zwrócić uwagę?

Playmobil policja

Tutaj oferta jest najbogatsza, bo obejmuje aż kilka zestawów, a wszystkie razem tworzą fantastyczną tematyczną kolekcję.

Posterunek policji

Jest niezbędny, by móc się bawić w „policjantów i złodziei”. Zestaw wygląda naprawdę fascynująco, a co ciekawe, jest także interaktywny, wyposażony w dźwięk i światło. Posiada także charakterystyczne figurki Playmobil – policjantów i bandytów. Każda stworzona została ze sporą precyzją, co z pewnością docenią Dzieci zauważające każdy szczegół.

Playmobil komisariat policji z więzieniem

To kolejny ważny element, jeśli chce się odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo! Zestaw pozwoli na zabawę zarówno w policjantów, jak i więźniów. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów. Bogactwo szczegółów zachwyci każdego wymagającego Malucha.

Radiowóz policyjny

Niezbędny, by móc się poczuć jak prawdziwy policjant. Jest wyposażony w światło i dźwięk, ma zdejmowanych dach, przez który w środku można umieścić aż cztery figurki. Z pewnością doskonale się sprawdzi podczas policyjnych pościgów!

Helikopter policyjny

On także posiada światełko, a dodatkowo – ruchomą wciągarkę linową, która przyda się przy nieco bardziej skomplikowanych akcjach. Prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Idealnym miejscem  dla niego jest komisariat policji, na którym znajduje się lądowisko.

Motor policyjny

Wyposażony w ledowe światełko, stanowi świetne uzupełnienie większych zestawów z motywem policji. Dostępy wraz z figurką.

Policjanci

Dostępne są także osobne figurki, by wzbogacić swoją kolekcję policjantów. Mogą występować solo lub w małych zestawach, np. z balance racer. Co ciekawe – można też zakupić policjanta w komplecie ze złodziejem, szefa policji czy grupę trzech stróżów prawa, z których każdy wygląda nieco inaczej.

Zestawów „policyjnych” jest znacznie więcej i ciężko wskazać, który będzie najlepszy. Jako pierwsze, zawsze lepiej wybierać dość małe, dla sprawdzenia, czy Maluch faktycznie jest zafascynowany taką tematyką. Wybór jest spory i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A skoro mowa o policjantach, nie może też zabraknąć innych bohaterów!

Playmobile straż pożarna

Podobnie jak z zestawami policyjnymi, tak i tutaj można stworzyć niezłą kolekcję, bogatą we wszystkie niezbędniki prawdziwych strażaków.

Kwatera straży pożarnej

Wyposażona w alarm, wydaje sygnały straży pożarnej, by ta wyruszyła z pomocą. W zestawie jest charakterystyczna rura do szybkiego zjazdu oraz biurko z centralą do odbierania zgłoszeń. Jest także dwóch strażaków gotowych do akcji, w odpowiednich strojach.

Samochód strażacki

Chyba najbardziej pożądana i charakterystyczna „część” strażackiego wyposażenia.  Posiada działko gaśnicze, światło oraz dźwięk, dzięki którym zabawa będzie wyjątkowo emocjonująca.

Łódź strażacka

Straż pożarna służy nie tylko na lądzie. Ich łódź świetnie się sprawdzi podczas zabawy (tzn. akcji ratunkowej) w kąpieli.

Grupa strażaków

Trzech dzielnych bohaterów gotowych do akcji. Zestaw figurek jest niezbędny, by móc w pełni wykorzystać potencjał innych zabawek. Każdy ze strażaków wygląda inaczej, co zwiększy atrakcyjność zabawy.

Jest jeszcze wiele innych, równie ciekawych zestawów strażackich. Samych pojazdów jest kilka rodzajów, więc każdy chłopiec będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Seria klocków City Action jest wyjątkowo ciekawa. Wiele pojazdów służb porządkowych wydaje sygnały alarmowe lub też świeci, a same figurki prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Jeśli tylko Maluch jest naprawdę zafascynowany pracą policji lub straży pożarnej – trudno o lepszy prezent!

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)