Udostępnij
Skomentuj

Playmobil History – klocki z postaciami historycznymi. Czy warto?

Lekcja historii jeszcze nigdy nie była tak przyjemna! Seria klocków Playmobil Historia pozwala w fantastyczny sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, stwarza okazję do fantastycznej zabawy, a przy okazji zachęcają do zapoznawania się z fascynującą historią.

Ciekawostki historyczne

Starożytność. Trzeba przyznać, że choć to wyjątkowo barwny, piękny okres w dziejach świata, to jednak nie każdy się nim interesuje. Bo i po co? Było – minęło, teraz to już nie ma żadnego znaczenia. Ale czy na pewno? Dorośli doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie dla obecnych czasów miały np. Starożytny Egipt i Rzym, jak wiele dzisiejszych działań, zjawisk, rzeczy wywodzi się właśnie z nich. Ale jak zainteresować tym Malucha? Może być ciężko, chyba że sięgnie się pod odpowiednie narzędzia do nauki. I to niekoniecznie po podręczniki, albumy czy filmy dokumentalne. Od dawna bowiem wiadomo, że nic nie wychodzi lepiej niż… nauka przez zabawę! A że budowanie z klocków jest jedną z ulubionych zabaw – firma Playmobil stworzyła zestawy klocków w oparciu o postacie historyczne i zabytki Egiptu oraz Rzymu, które mają służyć nie tylko wspaniałej rozrywce, ale także nieść ze sobą elementy edukacji.

Jeszcze raz: nie dosyć, że układanie klocków to świetna zabawa, do tego też nienachalna dawka ciekawostek historycznych, to żeby było mało – całkiem dobre ćwiczenie na sprawność manualną, koncentrację, precyzję, cierpliwość i, przede wszystkim, wyobraźnię. Brzmi jak przepis na zabawkę idealną? Cóż, chyba można powiedzieć, że jest do niej bardzo blisko! Jakie ciekawe zestawy prezentują klocki dla Dzieci od Playmobil, z kolekcji Historia?

Cezar i Kleopatra

Jak przystało na figurki Playmobil, także tutaj wszystko jest na jak najwyższym poziomie. Bardzo dokładne stroje i dobrze dobrane akcesoria sprawią, że Dziecko od razu poczuje klimat starożytnych czasów. To także dobry pomysł na pierwszy zestaw, od razu wywołujący lawinę pytań o stroje, tradycje, funkcje społeczne. W zestawie znajdują się trzy figurki – Cezara, Kleopatry oraz sługi z piórowym wachlarzem.

Piramida Faraona

Nie trzeba się wybitnie znać na historii, by piramidy kojarzyć z Egiptem. Ale ich znaczenie i wnętrze już nie każdemu jest znane. Ten zestaw pozwoli na poszerzanie wiedzy. Składa się z przekroju piramidy ze wszystkimi jej, można powiedzieć, atrybutami – skarbami, złotym sarkofagiem, mumią, szkieletem oraz…złodziejami! Zestaw zawiera sporo akcesoriów i ruchomych elementów, co sprawi, że zabawa będzie prawdziwą przygodą!

Wielbłąd i Sfinks

To, poza piramidami, najbardziej charakterystyczne „elementy” Egiptu. O ile znaczenie wielbłąda łatwo wytłumaczyć, jego funkcja nie jest zbyt skomplikowana, o tyle zagadka Sfinksa zaintryguje niejednego Malucha i kto wie – być może wzbudzi ciekawość, która będzie wykraczała poza zabawę klockami i zachęci do pozyskiwania wiedzy na inne sposoby?

Egipcjanie i Rzymianie

Seria klocków Playmobil History to nie tylko Egipt, ale i Rzym, o równie wspaniałej historii. Wśród zestawów można więc znaleźć zarówno figurki egipskiej, jak i rzymskiej rodziny czy żołnierzy. Nie ma co ukrywać, że kolekcja „egipska” jest nieco większa, wydaje się być też bardziej interesująca, niemniej jednak warto zachęcać Dziecko do poznawania także innych kultur i ciekawostek historycznych.

Rzymski rydwan

To dość powszechny elementem wyobraźni o starożytnym Rzymie. Jednoosobowy „pojazd” z koniem lub dwoma  nie przypomina ani samochodu ani dorożki, więc z pewnością zaciekawi Dziecko, które jeszcze nie za wiele wie o historii. Przede wszystkim jednak, sama zabawka będzie robiła wrażenie swoim starannym i bardzo dokładnym wykonaniem. Pięknie zdobiony wóz oraz dwa rącze rumaki pozwolą na odpowiednie wczucie się w rolę rzymskiego żołnierza.

Rzymska galera

Coś dla miłośników okrętów! Wspaniała łódź wiosłowa robi wrażenie przywiązaniem do detali oraz wieloma dodatkowymi akcesoriami. Zasiadają na niej rzymscy żołnierze, uzbrojeni po zęby w różne rodzaje broni, których czeka długa podróż. W razie zmęczenia – mają sporo miejsca na odpoczynek oraz prowiant, którym mogą się posilić. Co ciekawe – do galery można dołączyć silnik, żeby mogła pływać!

Klocki dla Dzieci z serii Playmobil History przyciągną uwagę każdego. To wyjątkowo oryginalna propozycja, jakże inna od motywów codziennego życia na wsi czy mieście, bajek, sportów czy zawodów. Wcale nie trzeba interesować się historią, by zrobić z nich pożytek – przede wszystkim pozwalają na świetną zabawę, a że przy okazji można się nauczyć czegoś ciekawego…czemu nie? Dedykowane są Dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, a więc zarówno starszym Przedszkolakom, które dopiero poznają lekcje historii, jak i Uczniom, którzy już zdążyli je polubić (lub nie…). Pewne jest jednak to, że seria przypadnie do gustu każdemu, bo łączy w sobie fantastyczną zabawkę, estetyczne wykonanie, wysoką jakość i bardzo ciekawy motyw, który można wykorzystać zarówno do zapoznawania się z prawdziwą historią, jak i stwarzania jej własnych scenariuszy. Ciekawe, jakie to uczucie móc zmieniać… przeszłość?

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)