Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Knights – średniowieczni rycerze! Który zestaw warto kupić?

Rycerze, zamki, wielcy królowie, magowie… W zasadzie nie ma zbyt dużo możliwości, by móc się bawić w średniowiecznym klimacie. Sam strój, miecz z patyka i tarcza z kartonu to też frajda, ale jednak niewystarczająca, jeśli naprawdę Mały Rycerz chce się wczuć w swoją rolę. Na szczęście z pomocą przychodzą niezawodne zabawki Playmobil i fantastyczna seria klocków z rycerzami w rolach głównych.

Klocki dla Dzieci od Playmobil biją rekordy popularności, głównie ze względu na ogromną różnorodność i serie tematyczne, które są prawdziwą kopalnią pomysłów na kreatywną zabawę. Każdy Maluch znajdzie coś dla siebie, a każda kolejna nowość wywołuje jeszcze większe zaskoczenie i… pragnienie jej posiadania. Producent doskonale wie co robi, zna dziecięce marzenia i potrafi na nie świetnie odpowiadać. Dlatego też stworzył serię klocków Playmobil Knights – Rycerze od Playmobil, która zachwyci, zaczaruje i zainspiruje wiele młodych umysłów.

Jak przystało na klocki Playmobil, zestawy z rycerzami będą oferowały szeroki wybór, możliwość rozbudowywania, mnóstwo ciekawych akcesoriów i – co najważniejsze – wysoką jakość i przywiązanie do szczegółu. Wszystko jest solidnie dopracowane, zachwyca mnogością detali i sprawia, że zabawa mocno działa na wyobraźnię i przede wszystkim szybko się nie znudzi.  Ciężko wyróżnić jeden, najlepszy zestaw – wszystkie się wzajemnie uzupełniają, tworząc wspaniałą wioskę rycerską.

Średniowieczni rycerze

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w zestawach są figurki Playmobil. Tak, jak w innych seriach, tak i tutaj będą one przyciągały uwagę. Mimo małych rozmiarów, każdy średniowieczny rycerz jest zrobiony bardzo szczegółowo. Można wyróżnić kilka różnych rodzajów postaci, co z pewnością dodatkowo uatrakcyjni zabawę.

Na uwagę zasługuje strój rycerza – każdy zawiera niezbędne elementy, by nie tylko dopasować go do odpowiedniego herbu (poszczególne elementy zbroi są nim zdobione), ale i stopnia. Są więc rycerze różnych plemion i przywódcy, a każda zbroja rycerska jest wyjątkowa i unikatowa. Nawet wojownicy tych samych herbów mają nieco inne zbroje rycerskie oraz inną broń, co sprawia, że Maluch może się za każdym razem wcielać w inną postać i budować jej indywidualność. Oczywiście – nie zmieniają się cechy rycerza – każdy jest odważny, wierny swojemu królowi, niezłomny i gotowy do walki!

W zasadzie prawie w każdym zestawie znajdzie się jakiś dzielny, żelazny rycerz! Można zakupić także same figurki, by uzupełnić większe zestawy lub też odgrywać scenki, np. pojedynek rycerzy. Playmobil rycerze zawsze są z akcesoriami – zbroją i mieczem, a w niektórych zestawach także z nieco większymi gadżetami, np. oddział bojowy rycerzy to trzy figurki wraz z katapultą.

Zamek rycerski

Do tego zestawu także są dołączone figurki rycerzy, ale nie tylko one robią ogromne wrażenie. Jest także koń – również w odpowiedniej zbroi, mnóstwo gadżetów oraz – przede wszystkim – sam zamek, z wieżami, opuszczaną bramą, basztą, lochami. Całość wygląda jak żywcem wyjęta ze średniowiecznych opowieści. Kolorystyka także jest adekwatna – królują beże i szarości z elementami czerwieni, więc wszystko wygląda bardzo naturalnie. Taki zamek z pewnością wywoła zachwyt u miłośnika średniowiecznych klimatów.

Dostępna jest także forteca rycerzy, robiąca równie duże wrażenie!

Król i królowa

Żaden rycerz nie zostaje nim od tak… potrzebne jest pasowanie na rycerza, a to może przeprowadzić tylko król! Dostojny władca i piękna królowa mają wspaniałe szaty oraz atrybuty panowania. Nie wyglądają na groźnych władców, ale na pewno rządzą państwem roztropnie i zapewniają mu bezpieczeństwo. Choć figurki same w sobie są ciekawe, z pewnością zabawa z nimi będzie lepsza, jeśli połączy się je z innym zestawem, np. zamkiem rycerskim.

Olbrzymi armata

Zamków trzeba jakoś bronić. Kiedy wrogowie nie odpuszczają, pora na cięższą broń. Armata sprawdzi się jak znalazł! W zestawie znajdą się dzielni rycerze, różne rodzaje broni, beczka oraz wóz do Jej przewożenia. Armata jest ruchoma i… naprawdę można z niej strzelać! Dobra zabawa (i skuteczna obrona!) gwarantowane.

Olbrzymi troll

To oczywiste, że rycerze są po to, by bronić królestwa. A najeźdźcy są różni, czasem zupełnie fantastyczni, jak np. olbrzymi, fioletowy troll, który atakuje z olbrzymią siłą! Jego maczuga może zwalać mury… czy rycerze sobie z nim poradzą? Żeby było mało – dostępny jest także zestaw z innym trollem, już trzymanym przez wojowników. Ale kto wie – może uda mu się uwolnić, bo… potrafi się ruszać!

To tylko niektóre z propozycji – zestawów z rycerzami jest znacznie więcej i wszystkie są równie ciekawe. Klocki Playmobil Knights każdemu Dziecku przypadną do gustu. Oferują mnóstwo świetnej, pełnej emocji zabawy, z wieloma urozmaiceniami. Możliwość uzupełniania zestawów (np. zamku o dodatkowe mury czy armii rycerzy o nowych członków) sprawia, że są tez idealnymi prezentami na każdą okazję. Wydaje się, że dedykowane są głównie Chłopcom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by i Dziewczynka świetnie odnalazła się w zabawie w rycerzy. Może być królową, duszkiem, trollem czy prowadzić rycerski stragan. To po prostu zabawa dla każdego Malucha z wyobraźnią!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)