Udostępnij
Skomentuj

Playmobil Pirates – klocki z piratami. Który zestaw warto kupić?

Bycie piratem to marzenie wielu małych Chłopców. Imponujące okręty, zaginione skarby, morska „włóczęga”, beztroska, pirackie przyśpiewki i papuga na ramieniu. Tak, to się nazywa życie! No, może z wyjątkiem drewnianej nogi i haka zamiast ręki – o tym się chyba raczej nie marzy…

Niemniej, chłopięcy świat dzieli się na stróżów prawa i bezpieczeństwa – policjantów i strażaków oraz poniekąd wyjętych spod prawa piratów i kowbojów. Każda z zabaw może mieć wyjątkowy charakter i do każdej można znaleźć odpowiednie gadżety. I nie zawsze muszą to być wyłącznie elementy stroju. Okazuje się, że można się na dobre przenieść w świat piratów i dalekich mórz, a to wszystko przez… zabawki Playmobil, a szczególnie klocki dla Dzieci z serii Pirates.

Playmobil Piraci

Układanie klocków to frajda dla niemal każdego Dziecka. Kreatywna zabawa łączy w sobie przyjemną rozrywkę z rozwojem fizycznym – w znacznym stopniu poprawia zręczność i sprawność manualną, pozwala ćwiczyć małą motorykę, a do tego wspiera starania nad precyzją, ćwiczy cierpliwość, a co najważniejsze – świetnie rozwija wyobraźnię. Dzięki klockom można się przenieść w świat zabawy znacznie szybciej i dogłębniej niż w przypadku innych zabawek. Obecnie produkuje się klocki o niemal nieskończonych możliwościach. O ile Dorośli znali głównie proste zestawy konstrukcyjne, które – choć  zawierały sporo elementów - nie były tak urozmaicone, a przede wszystkim nie dawały aż tylu możliwości. Obecnie tworzy się zestawy klocków oparte na niemal każdym motywie, którym Dziecko jest zainteresowane. Widać inspirację popularnymi animacjami, zawodami, życiem codziennym, a nawet historią. Szczególnie bogatym zakresem tematycznym mogą pochwalić się klocki Playmobil. Powiedzieć, że idą z duchem czasu, to za mało. Są po prostu odpowiedzią na niemal każdą zachciankę Dziecka. I nieważne, czy chodzi o zabawki dla Chłopców czy dla Dziewczynek - każdy znajdzie coś dla siebie. Więc jeśli Maluch uwielbia świat piratów – może go sobie zbudować! A jakie zestawy najlepiej kupić? Wybór jest spory, ergo trudny, bo z pewnością każdy ma w sobie to „coś”!

Playmobil statek piracki

Ogóle z serii Piraci dostępne są dwa statki -  piracki statek bojowy i żołnierski, z armatą. Każdy prezentuje się równie dobrze. Różnice polegają na wyglądzie, ilości i rodzaju elementów oraz  oczywiście charakterze. Piracki statek bojowy, z wielkimi czarnymi żaglami zdobionymi typowym, pirackim symbolem – czaszką z piszczelami – będzie bardzo charakterystyczny i z pewnością najbardziej pożądany. Z kolei drugi może być uzupełnieniem zabawy – wszak piraci muszą mieć z kim walczyć i przed kim uciekać. W każdym zestawie znajdują się figurki piratów lub żołnierzy oraz różnego rodzaju akcesoria.

Kapitan statku

I znowuż do wyboru są figurki kapitana piratów w dwóch wersjach lub kapitan żołnierzy. Kapitan piratów może być w zestawie z papugą na ramieniu oraz armatą. Jak przystało na prawdziwego pirata, ma także opaskę na oku, drewnianą nogę oraz kulę, by łatwiej mu się chodziło. Drugi natomiast ma bujną brodę, małpkę oraz mapę skarbów. Kapitan żołnierzy z kolei wypatruje piratów przez wielką lunetę i także wygląda bardzo charakterystycznie.

Figurki Playmobil w serii Piraci – jak zresztą w każdej – są bardzo atrakcyjne. Przyciągają uwagę wieloma drobiazgami – strój pirata jest w pełni dopracowany od stóp do głów, łącznie z dodatkowymi gadżetami,  nawet „mimika twarzy” ma w sobie pewną zadziorność. Widać zarost, krzaczaste brwi i złowrogi uśmiech, co dodaje figurkom wyjątkowego uroku. Każdą figurkę cechuje wyjątkowe przywiązanie do szczegółu i detali. Taka estetyka sprawia, że zabawa jest przyjemna, nabiera realizmu i przede wszystkim – po prostu podoba się Dzieciom, które nie muszą szukać sposobów, by dodać jej charakteru.

Tratwa piracka

Jeśli bitwa się nie powiedzie – piraci musza mieć na czym uciekać! Znowuż dostępne są dwie wersje zestawów, nieco różniące się od siebie. Jeden jest zamknięty w walizce, co ułatwia jego przechowywanie, drugo z kolei w klasycznym pudełku. Różnica w ilości elementów do poskładania jest nieznaczna, w obu jest też armata, ale w wersji bez walizki są aż dwie figurki piratów oraz nieco więcej akcesoriów – jest on ogólnie nieco „bogatszy” i bardziej szczegółowy.

Skarb piracki

Jakie są skarby piratów? Wielkie, ciężkie, drogie i… ukryte. Skarb piracki zawsze musi mieć dobrą kryjówkę i tak też jest w zestawie. Klejnoty i monety ukryte w skale, której strzegą niebezpieczne skorpiony są ciężkie do znalezienia. Ale sprytni piraci, z pomocą mapy, na pewno sobie poradzą! Są dobrze przygotowani – mają już nawet skrzynie. Oby nie okazała się za mała na wszystkie skarby!

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że dzięki pirackiej serii od Playmobil zabawa będzie po prostu przednia. Każdy Maluch wie, jak powinna wyglądać idealna wyspa piratów – może ją stworzyć z prawdziwego piasku, w ogrodzie lub też w domu. Wszystko inne ma zapewnione dzięki zabawkom Playmobil. Budowanie z klocków własnego pirackiego imperium będzie prawdziwą frajdą, pozwoli przenieść się w świat marzeń i wyobraźni, pobudzać ją i karmić wyjątkowymi akcesoriami. Chyba właśnie tego oczekuje się od zabawek – by jak najlepiej kreowały dziecięcy świat!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)