Udostępnij
Skomentuj

Prezent na chrzciny dla chłopca. Wyjątkowe pomysły i prezenty

Chrzciny to wyjątkowy moment zarówno w życiu małego człowieka, jak też jego rodziny. Po mszy świętej często rodzice zapraszają bliskich do domu na poczęstunek lub też wszyscy udają się do restauracji na obiad. W tym dniu dziecko otrzymuje również różnego rodzaju prezenty. Przed gośćmi trudny wybór, wielu z nich z pewnością stawia sobie pytania o to, czego najbardziej potrzebuje maluch. Jaki prezent na chrzciny? Jak zapakować prezent na chrzciny? Ile daje się na chrzciny? To tylko niektóre z pytań, które niejednokrotnie przewijają się przez głowę zaproszonych osób.

Rynek oferuje tak wiele możliwości, że często po prostu trudno zdecydować się na jedną opcję. Wybór zawęża się jedynie do tego, co kupić chłopcu, a co dziewczynce, gdyż obecnie oferty bywają sprofilowane pod kątem płci dziecka.

Prezent na chrzciny od chrzestnego rodzica - dylemat naszych czasów

Ile daje chrzestna na chrzciny? To pytanie można usłyszeć niemal przy każdej uroczystości chrzcin. Ludzie zastanawiają się nad widełkami kwotowymi i konkretnymi sumami, podczas gdy prezent na chrzciny od chrzestnej wcale nie musi zawierać się w kopercie. Owszem, część rodziców woli otrzymać pieniądze, by na przykład wpłacić je na konto oszczędnościowe dziecka, z którego będzie mogło ono korzystać po osiągnięciu pełnoletniości. Warto zatem otwarcie zapytać o to rodziców. Jeśli jednak nie mają oni żadnych preferencji, można wykazać się pomysłowością i sprawić w prezencie coś innego niż pieniądze. Medalik na chrzciny to pamiątka, która przetrwa lata, przypominając o  tym wyjątkowym dniu w życiu dziecka.

Bez względu na to, jaką decyzję odnośnie do prezentu podejmie matka chrzestna, należy pamiętać, że powinna ona zadbać o następujące rzeczy:

  • Pamiątka chrztu świętego może przybrać różną formę. Zazwyczaj znajdują się już na niej życzenia na chrzciny - uniwersalne, jeśli skorzystamy z gotowego wzoru lub spersonalizowane, gdy producent oferuje opcję własnego druku czy też graweru.
  • Szatka do chrztu to kolejna rzecz, o którą powinna zadbać matka chrzestna. Dla chłopca najczęściej wybierane są szatki białe z niebieskimi akcentami i okazjonalnym napisem. Z kolei ojciec chrzestny musi pamiętać o świecy, którą będzie trzymał i zapalał w trakcie mszy świętej.

Co kupić na chrzciny dla chłopca, gdy jest się zwykłym gościem?

Prezenty na chrzciny to temat rzeka. Wciąż spora część osób decyduje się na podarunek finansowy, niemniej coraz  więcej gości stawia na prezent na chrzciny dla dziecka, nie dla rodziców, którzy wyprawiają przyjęcie. Choć bowiem w zamyśle pieniądze mają być podarkiem dla dziecka, w rzeczywistości często zostają przeznaczone na inne, pilne, bieżące potrzeby. Dlatego też pomysł na oryginalny prezent na chrzciny stanowi punkt honoru dla wielu osób. Bardzo dużą popularnością w tej kwestii cieszą się:

  • Zabawki dla niemowląt, którymi rynek jest przesycony. Można postawić na maty edukacyjne dla niemowląt, interaktywne zabawki lub coraz popularniejsze zabawki i książeczki sensoryczne, stymulujące różne zmysły malucha. To gwarancja tego, że dziecko rzeczywiście skorzysta z prezentu, który poza dobrą zabawą wspomoże także jego rozwój.
  • Odcisk bobasa, a konkretnie odcisk dłoni lub stopy malucha to świetna pamiątka na lata. Masa gipsowa jest trwała, a co najważniejsze - bezpieczna w użyciu, w związku czym można stosować ją już w przypadku małych dzieci.

Pomysł na prezent na chrzciny to kwestia bardzo indywidualna, niemniej przy jego wyborze warto pamiętać, że fajny prezent na chrzciny to nie tylko pieniądze. Na rynku znajduje się mnóstwo alternatyw i dobrze jest mieć tego świadomość.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)