Udostępnij
Skomentuj

Seria Science4you – zestawy naukowe dla dzieci. Co kupić?

Zabawa w naukowca to nie lada gratka dla ciekawych świata i żądnych przygód smyków. Dlatego też zestawy naukowe szturmem podbiły rynek zabawkarski. Młodzi naukowcy z przyjemnością poznają rozmaite doświadczenia dla dzieci i ciekawostki naukowe, które często stanowią ulubioną część zabawy.

Rozwój dziecka to proces odbywający się w bardzo indywidualnym tempie, niemniej odpowiednio dobrana zabawa, która jest przy tym przyjemna dla dziecka, stanowi doskonały czynnik ten proces stymulujący. Korzystajmy więc z tego dla dobra naszych pociech.

Naukowe DIY, czyli zrób to sam!

Jeśli dysponujecie odrobiną czasu wolnego i chęci, możecie postawić na zabawę, która z pewnością na stałe wpisze się na listę tych ulubionych. Stwórzcie domowe koło naukowe, którego fundament stanowić będą wasze prywatne badania naukowe! Ciekawe doświadczenia wcale nie muszą być skomplikowane i niebezpieczne. Wystarczy wiedza dorosłego, o którą w dobie internetu nie tak trudno, i odpowiednie jej zaprezentowanie młodemu człowiekowi. Bawić można się zarówno z młodszymi dziećmi, jak też ze starszakami, którym warto pokazać, że nauka chemii czy fizyki nie musi być nudna i stricte podręcznikowa!

Dla tych, którzy mają mniej czasu i wolą postawić w rozwiązania w pół gotowe, dobrym pomysłem mogą okazać się zestawy DIY, które sprawią, że domowe doświadczenia chemiczne wprawią w zachwyt nie tylko dzieci, ale wszystkich domowników, bez względu na wiek.

Czy warto inwestować w naukowe zestawy kreatywne?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko i wyłącznie pozytywna. Zabawa w naukowców rozwija w końcu różne umiejętności dziecka, rozbudza jego ciekawość świata i daje poczucie sprawstwa. Nie od dziś wiadomo także, iż najtrwalsza wiedza to ta, którą przyswoiliśmy poprzez działanie - najlepszą z możliwych form nauki.

Ilość dostępnych zestawów może jednak przyprawić o zawrót głowy i stać się przyczyną dylematu - który zestaw edukacyjny wybrać dla swojego dziecka? To dobre miejsce i czas, by podsunąć kilka sprawdzonych propozycji.

  • Warsztacik Perfum to zestaw, który doskonale sprawdzi się u tych pociech, które fascynują się różnymi zapachami i chciałyby sprawdzić, czy fabryka perfum to miejsce odpowiednie dla nich. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od ośmiu lat.
  • Fabryka Glutożelków - zabawy sensoryczne są wręcz uwielbiane przez młodych odkrywców, a ten zestaw dostarcza ich pod dostatkiem! Domowa ciastolina, glutożelki - to jest to, co dzieci lubią najbardziej!
  • Fabryka Mydełek - najlepsze w tym zestawie jest to, że efekt, jaki powstanie podczas zabawy, można wykorzystać w praktyce. Fabryka mydełek to w końcu miejsce, gdzie powstają wyjątkowe i niepowtarzalne mydełka w różnych kształtach.
  • Pracownia Świeczek - pachnące świeczki to gadżet, który można spotkać w wielu domach. Ale te stworzone samodzielnie to dopiero hit!
  • Studio SPA - ten zestaw to must have nie tylko każdej dziewczynki, ale także... jej mamy! Własne olejki do masażu, peelingi i sole do kąpieli - czego chcieć więcej przy wieczornym rytuale kąpieli?
  • Pracownia kryształków to zestaw, który daje moc możliwości młodym naukowcom, którzy dowiedzą sie, jak stworzyć krystaliczne jajka, gwiazdę oraz przepiękny naszyjnik z kryształków stanowiący idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.
  • Fabryka Eksplozji - eksplozje to jedne z ulubionych doświadczeń dzieci. Dzięki temu zestawowi dowiedzą się one, jak zrobić fajerwerki z reakcji chemicznej oraz bombę gazową. Prawdziwy hit dla ciekawych świata!

Testujcie, odkrywajcie i bawcie się nauką - zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)