Udostępnij
Skomentuj

Star Realms czy Hero Realms – którą grę wybrać? Czy warto?

Wszystkie gry karciane posiadają jedną cechę wspólną - stanowią doskonałą rozrywkę towarzyską, sprawiając, że czas kurczy się w zastraszająco szybkim tempie. Bez względu na to, czy gramy w klasyczną wojnę, zabawnego kenta czy też w rozbudowaną grę karcianą, taką jak Star Realms lub Hero Realms.

Gry dla dwóch graczy, czyli karcianki o charakterze bitewnym

Gry karciane bitewne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem graczy. Star Realms to gra karciana dla 2 osób, oparta o mechanizm rozbudowy talii. Budowanie potęgi militarnej, próba ustalania panujących reguł i podporządkowania sobie galaktyki - taki motyw przewodni musiał zaowocować zainteresowaniem ze strony zwolenników karcianek, dla których gry bitewne to chleb powszedni.

Popularność gry sprawiła, że powstały różnego rodzaju dodatki Star Realms. Dodatkowe talie kart, o których warto w tym miejscu wspomnieć to:

  • Star Realms: Gambit Set - zestaw 20 dodatkowych kart, między innymi z manewrami nadającymi graczom specjalne umiejętności, które będę pomocne w trakcie gry.
  • Star Realms: Crisis – Wydarzenia - zestaw 12 kart ze zdarzeniami, które nawet najpotężniejszy statek kosmiczny potrafią obrócić w pył w kilka chwil.
  • Star Realms: Crisis – Floty i Fortece - zestaw 12 kart, które pomogą wyprzedzić rywali w kosmicznej wojnie.
  • Star Realms: Crisis – Bohaterowie - zestaw 12 kart z bohaterami, których charyzma i doświadczenie pomogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
  • Star Realms: Crisis – Bazy i statki - zestaw 12 kart wprowadzający do gry dodatkowe bazy i statki.

Warto zaznaczyć, że dodatki te nie stanowią samodzielnej gry, a do ich użycia niezbędna jest jej podstawowa wersja.

Hero Realms to z kolei ulepszone Star Realms w świecie fantasy. Obie gry karciane są oparte na podobnym mechanizmie W Hero Realms rozbudowano możliwość grania w więcej osób, a ilość graczy mieści się w przedziale 2-4. W przypadku tej gry producent także przewidział cały szereg dodatków.

Gry karciane dla dwojga - jak grać?

gra Star Realms

Zarówno Star Realms, jak też Hero Realms posiadają czytelne, napisane przystępnym językiem instrukcje. Te karciane gry dla dwóch osób opierają się na pomyśle dobierania kart do tych podstawowych - ze złotem oraz bronią - które gracze otrzymują na początku rozgrywki. W kolejnych turach dobiera się po kilka kart, kupuje nowe, a pchli targ informuje o tym, jakie dobra są aktualnie na stanie. W trakcie potyczki można pozyskać również karty tak zwanych czempionów (w Hero Realms), ekwipunku i akcji, dzięki którym gracz gromadzi jeszcze większy majątek, zyskując przewagę nad przeciwnikami. W końcu wygrać może tylko jedna osoba!

Popularna gra karciana - skąd tylu zwolenników karcianek bitewnych?

Ciekawe gry karciane to takie, które swoją popularnością mogą rywalizować z tradycyjnymi planszówkami. Do takich z pewnością można zaliczyć Star Realms oraz Hero Relams. Ich fani jako największe zalety wskazują:

  • zróżnicowane frakcje występujące w obu grach (w każdej z nich cztery),
  • prostą, ale ciekawą i zrozumiałą fabułę,
  • dość szybkie tempo gry,
  • możliwość dokupienia dodatków, które rozbudowują grę i pozwalają na uczestniczenie w niej więcej niż dwóch osób,
  • bardzo dobrą jakość grafik oraz wykonania samych kart.

Zaprezentowane gry karciane są przeznaczone dla graczy od 12 lat i biorąc pod uwagę ich tematykę oraz wartość rozrywkową, z powodzeniem mogą stać się alternatywą dla komputera, odciągając wielu młodych ludzi od ekranu i oferując w zamian dobrą zabawę z drugim człowiekiem, za to w świecie prawdziwym, a nie wirtualnym.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)