Udostępnij
Skomentuj

Zestawy Lego Duplo do 100 zł. Jakie klocki kupić maluchowi?

Jeżeli układanie klocków jest tym, co twoje dziecko lubi robić najbardziej, możesz uważać się za szczęściarza. Powód jest bardzo prosty - to zabawa bardzo kształcąca, która rozwija wiele potrzebnych w życiu malucha umiejętności. Świat klocków Lego potrafi wciągnąć bez reszty nawet na kilka godzin, dlatego też zachęcenie dziecka do tej formy aktywności nie powinno stanowić żadnego problemu.

Wiele osób ma błędne przeświadczenie o tym, że Lego są odpowiednie jedynie dla starszych pociech. Nic bardziej mylnego! Producent wypuścił na rynek także klocki dla najmłodszych - w postaci serii Lego Duplo. Magia klocków jest teraz zatem dostępna dla smyków w bardzo szerokim przedziale wiekowym.

Lego Duplo zestawy odpowiednie dla malucha

Klocki Lego Duplo spełniają wszelkie standardy, aby być świetną zabawą także dla najmłodszych użytkowników. Włącznie z wymogiem najważniejszym - są to bezpieczne klocki. Klocki dla małych dzieci różnić się będą bowiem od tych przeznaczonych dla ich starszych kolegów i koleżanek, przede wszystkim wielkością, gdyż bardzo małe elementy mogłyby zostać na przykład połknięte przez dziecko młodsze. Pod tym względem, jak również pod wieloma innymi, zabawki Lego Duplo są bardzo dobrze dostosowane do potrzeb i możliwości maluchów.

Kolorowe klocki z pewnością przypadną do gustu wielu dzieciom, jednak warto zaznaczyć, że istnieją również klocki Lego Duplo dla dziewczynek, które na przykład bardzo chętnie zorganizują przyjęcie urodzinowe Myszki Minnie.

Zestawy Lego dla najmłodszych - które wybrać?

Klocki dla dzieci z jednej strony stanowią rewelacyjny pomysł na prezent dla młodego człowieka, z drugiej jednak - ich ogromny wybór często rodzi kłopot bogactwa, gdy przychodzi do podjęcia decyzji, które z nich wybrać. Warto przy tym wyborze kierować się przede wszystkim dwoma kryteriami - wiekiem użytkownika oraz jego zainteresowaniami. Oferta jest tak szeroka, że na pewno znajdą się w niej klocki Lego odpowiednie dla każdego, kto chciałby się poddać magii budowania i tworzenia nowych światów.

Z pewnością do najpopularniejszych zestawów w tej serii należą:

  • Pociąg Lego Duplo z cyferkami - sympatyczna ciuchcia zabierze nas do krainy cyferek i wprowadzi w podstawy liczenia. Zabawa połączona z nauką to zestawienie najkorzystniejsze dla młodszych dzieci.
  • Lego Duplo Zwierzęta domowe oraz Zwierzęta hodowlane - to zestawy zawierające całą kolekcję zwierząt domowych i hodowlanych oraz gadżetów dla nich przeznaczonych.
  • Moje pierwsze zwierzątka - zestaw, który pomoże w nauce nazw zwierzątek oraz kolorów. To układanki dostosowane poziomem trudności już do dzieci od osiemnastego miesiąca życia.
  • Moje pierwsze emocje - jeden z ulubionych zestawów rodziców, którzy mają świadomość, że nauka rozpoznawania i nazywania emocji to preludium do rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka, którą warto kształtować już u najmłodszych pociech.
  • Moje pierwsze pojazdy - zestaw pozwalający łączyć podwozia z kolorowymi klockami, aby stworzyć niesamowite samochody i ciężarówki. To prawdziwa atrakcja dla młodych konstruktorów z wyobraźnią!
  • Moje pierwsze klocki - zestaw zawiera mnóstwo podstawowym klocków Lego w rozmaitych kształtach i kolorach. Dobra zabawa przez wiele godzin gwarantowana!
  • Moja pierwsza ciężarówka - to kolejny zestaw klocków edukacyjnych. Tym razem dziecko nauczy się łączenia podobnych symboli w pary. Wóz strażacki, ciężarówka i koparka należą do ulubionych zestawów małych chłopców.

Zestaw do kreatywnego budowania to świetny pomysł na zabawkę dla ciekawego świata malucha, gdyż dzięki niemu będzie mógł lepiej go poznać w najlepszej dla rozwoju i najatrakcyjniejszej dla niego formie - zabawy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)