Udostępnij
Skomentuj

Zygzak McQueen i Złomek – zabawki z bohaterami filmu „Auta”

Bajka „Auta”, stworzona we współpracy wytwórni Disney i Pixar, od razu stała się hitem. Doczekała się też kontynuacji w dwóch częściach, które odniosły nie mniejszy sukces. Uwielbiana jest przez Dzieci na całym świecie, a postaci słynnych samochodów od razu znalazły swoje odzwierciedlenie w zabawkach.

Bajki o autach

Animacje o samochodach są odpowiednią na głód bajek innych niż opowiadających o losach królewny i księcia, czy w ogóle ludzi i zwierząt. Są jakby ukłonem w stronę Chłopców, którym znacznie trudniej było znaleźć bajkę wyłącznie dla siebie, w odróżnieniu od Dziewczynek, które mają przecież „Kopciuszka” czy „Królewnę Śnieżkę”. Oczywiście, jak każda bajka, także „Auta (Cars)” nadają się dla każdego Małoletniego Widza, niezależnie od Jego płci.

Bajka „Auta” nie posiada żadnych ludzkich bohaterów. Cały świat przedstawiony jest stworzony dla samochodów, choć wizualnie nie różni się niczym od normalnych miast ukazywanych w innych animacjach. Postacie to samochody wyścigowe, ale nie tylko, choć wszystko zaczyna się na torze wyścigowym, po którym mknie niepokonany Zygzak McQueen, główny bohater, ambitny i marzący o udziale w  wielkim wyścigu, w którym do wygrania jest Złoty tłok – perła w koronie wszystkich wyścigów samochodowych. Dopiero później poznaje Złomka, starego, wysłużonego holownika, który lata świetności ma już za sobą, ale nadal tryska dobrym humorem i optymizmem. Nieco naiwny i prostoduszny, szybko odnajduje w Zygzaku bratnią duszę, a ich przyjaźń, choć czasem trudna, okazuje się wyjątkowo silna. Poznają się przypadkiem – Zygzak w wyniku niefortunnych zdarzeń trafia do małego miasteczka – Chłodnicy Górskiej – która opustoszała w wyniku powstałej nieopodal autostrady. Tam poznaje inne samochody, w tym Hudsona „Huragana” Horneta, biorącego niegdyś, podobnie jak Zygzak, udział w wyścigach i który zakończył karierę przykrym wypadkiem. Zygzak przewraca życie spokojnych samochodów do góry nogami, ale jego obecność przywraca blask szaremu, smutnemu miasteczku. Przede wszystkim jednak nawiązuje przyjaźnie, o kontynuacji których można się dowiedzieć z bajek „Auta 2” i „Auta 3”.

Samochody RC z animacji Auta

Zabawki z bajki „Auta”

Nie ma co ukrywać, że najbardziej charakterystyczni, a zarazem najbardziej lubiani są Zygzak McQueen i Złomek, i to właśnie ich wizerunki najczęściej można znaleźć na półkach z gadżetami z bajki. Wśród zabawek inspirowanych wszystkimi częściami bajki o sympatycznych autach będą… samochody. To oczywiste – nie mogło zabraknąć różnych modeli, dzięki którym można uzbierać ciekawą kolekcję bohaterów z bajki. Dużą popularnością cieszą się zdalnie sterowane samochody Zygzak, dzięki którym można się poczuć dosłownie jak w bajce i zorganizować własny wyścig.  Z kolei Złomek może zdobić dziecięcy pokój np. jako skarbonka. Można także zakupić nieco bardziej tradycyjne, rozkładane modele, posiadające ruchome części, dzięki którym można się ciekawie i kreatywnie bawić.

Wydawałoby się, że pluszaki nie są żadną oryginalną zabawką, ale jeśli mają formę samochodu, to już sprawa wygląda inaczej.  Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się maskotka Złomka – pluszowa, z charakterystycznym uśmiechem, będę idealnym towarzyszem dziecięcych snów.

Klocki Lego Juniors Cars

Zabawką, którą powinno mieć każde Dziecko, szczególnie jeśli jakąś bajkę darzy wyjątkową sympatią, są puzzle. Bardzo wiele zestawów jest inspirowane najsłynniejszymi animacjami, dlatego nietrudno znaleźć odpowiedni produkt. Puzzle są ogólnodostępne i posiadają szereg zalet – poza chwilami dobrej zabawy, zapewniają także stymulację manualną, dzięki której Maluch może rozwijać małą motorykę. Układaneyk z obrazkami z bajek o słynnych autach jest bardzo dużo, zarówno z mniejszą, jak i większą ilością elementów, dla Dzieci w różnym wieku.

Bardzo ciekawą propozycją na prezent dla wielbiciela bajki „Auta”, będzie zestaw kreatywny Aquabeads, składający się z koralików, które łączą się po kontakcie z wodą. Zestaw zawiera ramę oraz koraliki, które można niej ułożyć i stworzyć własnego zygzaka McQueena.

Wśród zabawek z samochodami z bajki można znaleźć także książeczki, zeszyty z łamigłówkami oraz kolorowanki, dzięki którym Maluch z dala od telewizora będzie mógł przenieść się w świat pachnący benzyną, w pobliże toru wyścigowego i spędzić czas z sympatycznymi autami.

Gadżetów inspirowanych bajką „Auta” nie brakuje. Warto zapoznać się z zarówno ze wszystkimi częściami animacji, jak i akcesoriami, które sprawią przyjemność ich Małym Wielbicielom. Jak mało która bajka, „Auta” opowiadają o przyjaźni, zaangażowaniu, dążeniu do zrealizowania celów, a więc mogą sporo nauczyć. A przy okazji zapewnić godziny świetnej rozrywki dla całej Rodziny.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)